Наполи разби Специя с 3:0 в мач от 21-ия кръг на

...

Наполи върви уверено към титлата в Серия А, след като разпиля Специя

Наполи разби Специя с 3:0 в мач от 21-ия кръг на шампионата, постигайки 18-а победа за сезона. По този метод съставът на Лучано Спалети се откъсна на колосалните 16 точки пред най-близкия си конкурент Интер, който довечера ще премери сили с безконечния противник Милан.

Рома също е с 40 пункта, следван от Лацио, Милан и Аталанта с по 38 в ожесточената борба на пет клуба за местата в Шампионска лига.

Виктор Осимен вкара два гола, а Кварацхелия се разписа от дузпа и асистира за едно от попаденията на  нигериеца.

Всичко стартира с дузпата, отсъдена в интерес на Наполи началото на второто полувреме , където от бялата точка грузинецът бе безукорен.

В 69-та минута Осимен получи подаване от съотборник и на празна врата нямаше по какъв начин да сбърка. В 73-та минута нападателят се възползва от неточност на стража на домакините и оформи класическия триумф на гостите.